Exkurze do firmy Doosan Bobcat EMEA s.r.o.

Dne 13. 2. 2018 se cílové skupiny projektu „Zvýšení odborných znalostí mladých ve Středočeském kraji“ (reg. číslo projektu : CZ.03.1.48/0.0/0.0/16_055/0005666) účastnily exkurze ve firmě Doosan Bobcat EMEA s.r.o. Firmu navštívily tyto školy – SOU Sedlčany, SOŠ a SOU Dubno, SOŠ a SOU Beroun – Hlinky.

Po příjezdu do firmy se účastníků ujala paní Nentvichová, která je firmou provedla.

Účastníci projektu byli povinni si obléknout ochranné oblečení, sluchátka a exkurze mohla být zahájena. Ve firmě Doosan Bobcat EMEA s.r.o. se nachází nejenom výrobní závod strojů – kompaktních nakladačů a bagrů, ale také školící centrum pro dealery a vývojové centrum.

Studenti si mohli prohlédnout výrobní procesy krůček po krůčku – jak se jednotlivé díly natavují laserem na stroje a celkově sestavují. Dále byli seznámeni s interním chodem společnosti, také se dozvěděli něco o původu společnosti a jejím názvu – co vlastně název Bobcat znamená.

Před ukončením exkurze si účastníci mohli vyzkoušet některé ze strojů, které byly zaparkované přímo u vchodu.  Během Burzy práce pro mladé, která se konala následně po exkurzi měli studenti  možnost pohovořit s personalisty firmy a zjistit více o práci ve firmě.  Děkujeme firmě za zajištění.