Seminář a workshop s paní Irenou Dolejšovou dne 8.10.2020

Dne 8.10.2020 proběhl workshop v rámci projektu Nebojte se návratu do práce na téma Práce v sociálních službách a školitelkou této problematiky byla paní Irena Dolejšová – jednatelka firmy Ateliér 6tej Smysl ze Staré Boleslavi.  Paní Dolejšová má dlouholetou praxi s hendikepovanými osobami s mentálním postižením a provozuje ve Staré Boleslavi firmu, která zaměstnává tyto osoby. Práci přizpůsobuje konkrétní osobě tak, aby byl platným pracovníkem a vykázal vykonanou práci, za kterou dostane mzdu. Pro tyto osoby je to tak velká možnost se začlenit mezi běžné lidi a být platným členem rodiny s příjmem. Firma prostřednictvím spolupráce s dalšími subjekty zajišťuje práci pro své lidi a tím i možnost jejich výdělku.

V rámci aktivity  projektu Nebojte se návratu do práce si matky z CS proběhl workshop, kde si maminky vyzkoušely techniku suchého plstění – výroba podzimní dekorace do květináče. Je to jedna z technik zpracování ovčího rouna, kterou učí klienty v sociálních službách , či děti ve školách. Tato technika pomáhá při rozvoji nebo upevnění jemné motoriky a zároveň rozvíjí tvůrčí dovednosti.

Náplň semináře :

  • Seznámení s činností organizace Ateliér 6tej Smysl.
  • Osobní představení paní Ireny Dolejšové s výčtem zkušeností v oblasti sociální práce.
  • Představení práce s mentálně postiženými osobami, osobní zkušenosti, konkrétní příklady.
  • Zkušenosti firmy s pracovními příležitostmi.
  • Vyhledávání pracovních příležitostí pro své pracovníky
  • Seznámení s výsledky práce-představení výrobků, zábavné aktivity pro své klienty- vystupování v TV pořadech, účast na charitativních koncertech apod.
  • Workshop – ukázka práce pro postižené osoby, výroba drobného předmětu (zjištění obtížnosti činností apod).